ارسال به دوستان
کد خبر : 259288

صهيونيسم مسيحي چيست؟

صهيونيسم مسيحي واژه اي است كه براي شاخه افراطي پروتستان هاي آمريكايي به كار مي رود. اين گروه به خاطر حمايت از اسرائيل به اين نام مشهور شده اند. مطابق اعتقادات اين مكتب بايد به وسيله پروتستان ها حوادثي واقع شود تا مسيح دوباره ظهور نمايد و پيروان اين مكتب وظيفه ديني دارند تا براي تسريع در عملي شدن اين حوادث كوشش نمايند.


انتشار این مقاله به منزله تایید همه یا بخشی از آن نمی باشد و مسئولیت محتوای  آن به عهده نویسنده محترم می باشد .

کاربران محترم می توانند نظرات خود را در پایان هر مقاله ، با نام حقیقی یا مستعار مطرح نمایند . بدیهی است که نظرات و پیامهایی که نافی قانون و ادب نباشد و حاوی تهمت و توهین و هتک حرمت شخصیت های حقوقی و حقیقی نیستند پس از بررسی منتشر خواهند شد.  

صهيونيسم مسيحي چيست؟

برگرفته از كتاب پروتستانتيزم،پيوريتانيزم و مسيحيت صهيونيستي
نويسنده نصير صاحب خلق
صهيونيسم مسيحي واژه اي است كه براي شاخه افراطي پروتستان هاي آمريكايي به كار مي رود. اين گروه به خاطر حمايت از اسرائيل به اين نام مشهور شده اند. مطابق اعتقادات اين مكتب بايد به وسيله پروتستان ها حوادثي واقع شود تا مسيح دوباره ظهور نمايد و پيروان اين مكتب وظيفه ديني دارند تا براي تسريع در عملي شدن اين حوادث كوشش نمايند.
حوادثي كه بايد توسط آن ها عملي شود عبارتند از :
1- يهوديان بايد از سراسر جهان به فلسطين آورده شوند و كشور اسرائيل در گستره اي از رود خانه نيل تا فرات به وجود آيد و يهودياني كه به اسرائيل مهاجرت نمايند اهل نجات خواهند بود.
2- يهوديان بايد مسجدالاقصي و قبه الصخره در بيت المقدس را منهدم نمايند و به جاي اين مسجد مقدس مسلمانان معبد بزرگ را بنا نمايند.(از سال 1967 تا به حال مسجدالاقصي و قبه الصخره در بيت المقدس بيش از صد بار مورد حمله يهوديان و مسيحيان صهيونيست قرار گرفته است و هم اكنون آن ها به بهانه هاي مختلف تونل هايي را در زير مسجد الاقصي حفر نموده اند كه در واقع دنبال پايه هاي معبد سليمان مي گردند.)
3- با تخريب مسجد الاقصي در بيت المقدس ، جنگ نهايي مقدس (آرمگدون
armageden)به رهبري آمريكا و انگليس آغاز شده و در اين جنگ تمام جهان نابود خواهد شد.
4- روزي كه جنگ نهايي مقدس آغاز شود ،تمامي مسيحيان پيرو اعتقادات عملي نمودن خواسته هاي مسيح كه مسيحيان دوباره تولد يافته مي باشند ، مسيح را ديدار خواهند كرد و توسط يك سفينه عظيم از دنيا به بهشت حمل خواهند شد و سپس از بهشت نظاره گر نابودي جهان و عذاب سخت در اين جنگ مقدس خواهند بود.
5- در جنگ جهاني مقدس زماني كه ضد مسيح (دجال
antichrist)در حال دست يابي به پيروزي است مسيح همراه مسيحيان دوباره تولد يافته در جهان ظهور خواهد كرد و ضد مسيح را در پايان اين جنگ نهايي و مقدس شكست خواهند داد و حكومت واحد جهاني به رهبري مسيح با پايتختي بيت المقدس به وجود خواهد آمد و معبدي كه توسط يهوديان و مسيحيان صهيونيست در آغاز جنگ ساخته شده(معبد سوم) محل حكومت جهاني مسيح خواهد بود.
6- اين حادثه پس از سال 2000 ميلادي اتفاق خواهد افتاد.
به عقيده مسيحيان صهيونيست قبل از ظهور دوباره مسيح صلح در جهان هيچ معنايي ندارد و مسيحيان براي تسريع در ظهور مسيح بايد مقدمات جنگ نهايي مقدس و نابودي جهان را فراهم نمايند. مسيحيان صهيونيست از فرقه ي پروتستان ها در آمريكا و بسياري از نقاط جهان اعتقاد دارند كه مسيح هميشه در امور خاورميانه به سود دولت اسرائيل مداخله نموده است و اعلام مي دارند كه خواست دولت اسرائيل به خواست مسيح مي باشد و مذاكرات صلح در خاورميانه بيهوده است و تاسيس كشور اسرائيل بزرگ از رودخانه نيل تا فرات، خواست مسيح مي باشد كه به زودي عملي خواهد شد.
پروتستان ها اعتقاد دارند قبل از آغاز جنگ نهايي آرمگدون ، مسيح خود را در مقابل مسيحيان دوباره تولد يافته، ظاهر خواهد نمود و آن ها با ديدار مسيح خلسه روحاني را تجربه كرده واز ميان صهيونيستهاي يهودي كه معبد بزرگ را در جاي مسجدالاقصي و قبه الصخره بنا نهاده اند،بالا مي روند .
144000 صهيونيست يهودي با زيارت مسيح خلسه روحاني رفته و به مسيح ايمان خواهند آورد و آنگاه همراه مسيحيان دوباره تولد يافته به وسيله يك سفينه عظيم از دنيا به بهشت منتقل خواهند شد.اقامت آن ها براي مدت 7 سال به درازا خواهد انجاميد و آنگاه مسيح هم راه پيروانش دوباره به زمين باز خواهد گشت و در پايان اين جنگ دجال را شكست داده و حكومت هزار ساله مسيح را به پايتختي بيت المقدس تشكيل خواهد داد .
رهبران ديني مسيحي پروتستانتيزم،مبلغان انجيل و مسيحيت را از مسيحي كردن يهوديان منع مي كنند چرا كه مطابق اعتقادات آن ها يهوديان بايد از سراسر جهان به فلسطين مهاجرت نمايند و حكومت اسرائيل از نيل تا فرات را تشكيل دهند.مطابق اعتقادات آن ها در جنگ آرمگدون اكثريت يهوديان جهان به دست ضد مسيح كشته خواهند شد و تعداد اندك باقي مانده از يهوديان در پايان اين جنگ بعد از ظهور مجدد مسيح به او ايمان خواهند آورد و مسيحي خواهند شد.در كشورهاي پروتستان جهان 1500 فرقه مسيحي حامل اين اعتقاد در سطح جهان براي جنگ آرمگدون تبليغات گسترده انجام مي دهند و براي تسريع در ظهور مسيح كوشش مي نمايند.
در واقع مي توان گفت مهم ترين عقائد صهيونيزم مسيحي در 3 محور خلاصه شده است:
1-ايمان به بازگشت حضرت مسيح (ع) و اين كه اين بازگشت مشروط به بر پايي دولت اسرائيل است.
2-تشكيل دولت اسرائيل و اينكه بر پايي اين دولت محقق نخواهد شد مگر با بازگشت يهوديان به فلسطين
3-تنها شريعت خدا تورات است و اين دين بايد در فلسطين درباره يهوديان اجرا شود زيرا آنان ملت برگزيده خداوند هستند.
خدا شناسي مسيحيت صهيونيستي
الف-استقرار مجدد: خدا شناسي مسيحيان صهيونيست بر اساس عقيده به بازگشت مجدد به سرزمين موعود است و اينكه وعده اين سرزمين به ابراهيم،اسحاق ،يعقوب و يوسف داده شده و ابدي است .بنابراين آن ها به دعا و تقويت يهوديان مي پردازند تا جايي كه خدا به آن ها عطا نموده باز گردند و آن را اشغال نمايند از آن رو معتقدند:
خداوند ي كه بني اسرائيل را متفرق نموده دوباره آن ها را جمع مي كند(6-1: 40 كتاب دوم تورات)(30:10 ارميا ي نبي 12-11: 11 اشعيا)
وظيفه كليسا اينست كه راحتي و بركت اسرائيل را تامين كند .اگر كليسا در انجام اين وظيفه درماند ،بركت خداوند را از دست مي دهند:
«وبركت مي دهم به آناني كه تورا مبارك خوانند و لعنت كنم به آن كه تورا ملعون خواند. »(12:3 سفر پيدايش)
به عقيده مسيحيان صهيونيست وظيفه كليسا اين است كه به عمليات باز گرداني و استقرار يهوديان كمك نموده از آن ها حمايت مي نمايد،راحتي شان را تامين كند و بقاي مردم منتخب خداوند را متعهد شود.
ب )برگزيدگي:به عقيده مسيحيان صهيونيست،يهوديان مردم برگزيده خداوند باقي مي مانند و ارتباطي منحصر به فرد و ناگسستني با او دارند. با نگاه به تعليمات كتاب عهد جديد درباره ملت خداوند ،خدا هيچگاه مردم را رد يا جايگزين نكرده است:«ولكن چنين نيست كه كلام خدا ساقط شده است زيرا همه كساني كه از اسرائيل اند ،اسرائيلي نيستند و نه نسل ابراهيم تماما فرزند ابراهيم هستند»(7-6: 9 رويمان)
ج)ديدگاه مبتني بر كتاب مكاشفات درباره آينده:اساس خدا شناس مسيحيت صهيونيستي عقيده به بخش گرايي و وضع احكام ديني در هر دوره و عصر است.
بر اساس اين عقيده خداوند جهان را از آغاز تا پايان بر اساس جدولي تدبير كرده كه به هر دوره از آن يك بخش گفته مي شود. اسرائيل نقش مهمي را در آخرين دوره بازي مي كند زماني كه مي خواهد دوباره به كشوري مستقل تبديل شود ،معبد را بازسازي كند و مقام كشيشي و طريقه و روش فداكارانه را بنياد نمايد.معتقدان به بخش گرايي و كليسا را مجزا مي دانند وبر اين باورند كه خداوند تا آغاز جنگ آرمگدون با هر دو به صورت جداگانه كار مي كند.
سپس عيسي (ع)به عنوان پادشاه يهوديان باز مي گردد واز تخت خود در معبد باز سازي شده در اورشليم بر كل ملت ها حكمراني مي كند.در آخرين جنگ ،اسرائيل نابود خواهد شد و صدها هزار يهودي خواهند مرد. بنياد گرايي مسيحي در گذشته بر سلوك اخلاقي صحيح تكيه داشت ولي در دهه هاي گذشته صرفا سياسي شده است.به بنياد گرايان لقب «تجديد حيات يافته» نيز داده مي شود. اين مسئله شامل يك نوع تجربه بيداري معنوي و يا صرفا گرايش به افكار سياسي خاص است،آنها معتقدند تاريخ بشرطي نبردي در آخر الزمان به نام آرميگدون به پايان مي رسد و نقطه اوج آن ظهور دوباره مسيح است پس از آن داوري نهايي براي همه مردگان و زندگان انجام مي شود. اين جريان معتقد است:خداوند مقرر كرده است كه بشر هفت مرحله يا هفت مشيّت الهي را از سر بگذراند كه يكي از آن ها نبرد آرمگدون است . با آغاز اين جنگ وحشتناك رستگار شدگان به آسمان ها عروج خواهند كرد واز مصيبت جنگ در امان خواهند بود.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :